تعبیر خواب آبدستان (آفتابه)

آبدستان چیست؟
آبدستان آفتابه‌ای است که برای شستن دست و صورت به کار می‌رود، و نه آفتابه توالت. شاید امروزه بتوان تعبیرهای زیر را در مورد شیر دستشویی و… نیز به کار برد، زیرا وسایلی هستند که با آنها دست و صورت شسته می‌شود.

به روایت امام صادق (ع) ديدن آفتابه يا آبدستان در خواب بر پنج وجه است: خدمتکار، خزانه و انبار، مدير کار، فرزند، رزق و روزی ناچيز از جایی که اميد آن نيست.

ابن سیرین می‌گوید: تعبیر خواب آبدستان، شخص خزینه‌دار و کسی است که حساب دخل و خرج را بر عهده دارد. ديدن آبدستان يا آفتابه در خواب » دليل بر خزانه دار و کسی شدن است که امور مالی و دخل و خرج (حسابداری و خزانه داری) زير نظر او قرار ميگيرد. اگر ببيند پادشاه يا شخص صاحب مقامی به او آبدستان داد، به خزانه داری پادشاه و حسابداری آن صاحب مقام خواهد رسيد. اگر ببيند که او به کسي آبدستان داد تعبيرش به صورت دو مورد پيشين است.

کرمانی نیز می‌گوید: تعبیرش خدمتکار می‌باشد، همانطور که در قرآن کریم آمده: یَطُوفُ عَلَیْهِمْ وِلْدَانٌ مُّخَلَّدُونَ -بِاَكْوَابٍ وَاَبَارِیقَ… _ و غلامانی بهشتی پروانه‌وار به خدمتشان می‌پردازند – با ظرف‌هایی چون تنگ و آفتابه… (واقعه-17و18).

نویسنده مطلب: کژال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *