«روتوش» و «وقت نهار» از جشنواره‌ی اوهای (Ojai) آمریکا جایزه گرفتند

فیلم‌های کوتاه «روتوش (Retouch)» و «وقت نهار (Lunch Time)» یک جایزه و یک دیپلم افتخار از هجدهمین دوره‌ی جشنواره‌ی فیلم اوهای (Ojai) آمریکا دریافت کردند.

صحنه‌ای از فیلم کوتاه روتوش
صحنه‌ای از فیلم کوتاه روتوش

با برگزاری مراسم پایانی هجدهمین دوره‌ی جشنواره‌ی فیلم اوهای (Ojai)، فیلم کوتاه «روتوش» به کارگردانی کاوه مظاهری، جایزه‌ی بهترین فیلم کوتاه داستانی و فیلم کوتاه «وقت نهار» به کارگردانی علیرضا قاسمی، دیپلم افتخار این جشنواره را دریافت کردند.

صحنه‌ای از فیلم کوتاه وقت نهار
صحنه‌ای از فیلم کوتاه وقت نهار

تندیس بهترین فیلم کوتاه داستانی جشنواره، توسط آن شریژ، موسس جشنواره، به فیلم کوتاه روتوش اهدا شد و جایزه‌ی فیلم کوتاه «وقت نهار» را نیز بیتا الهیان، فیلم‌ساز ایرانی مقیم آمریکا به نمایندگی از علیرضا قاسمی دریافت کرد.

جایزه و دیپلم افتخار فیلم‌های ایرانی در

در این دوره، 24 فیلم کوتاه در جشنواره رقابت کردند که علاوه بر «روتوش» و «وقت نهار» فیلم‌های کوتاه «هنوز نه» به کارگردانی آرین وزیردفتری، «لایت سایت» به کارگردانی سیدمسلم طباطبایی و مستند کوتاه «بافندگان خیال» به کارگردانی محمدصادق جعفری، دیگر آثار ایرانی حاضر در جشنواره بودند.

همچنین میشل آدیسون، فیلم‌ساز و تهیه‌کننده، جیم بکست و یورگن گوتشالک و کارین استلواگن مستندساز، استوارت کراونر تهیه‌کننده‌ی تلویزیون و کارترینه آن جونز انیماتور، داوری این دوره‌ی جشنواره را بر عهده داشتند.

جشنواره‌ی Ojai با هدف برقراری ارتباط بین فیلم‌سازان بهترین فیلم‌های کوتاه و نیز کمک به معرفی درست استعدادهای جوان، هر ساله در ایالت کالیفورنیای آمریکا برگزار می‌شود.

جشنواره‌ی Ojai با این که از جشنواره‌های مورد تایید آکادمی اسکار نیست، با این حال، 15 فیلم کوتاهی که در 18 دوره‌ی گذشته، جایزه‌ی بهترین فیلم کوتاه داستانی را از این جشنواره دریافت کرده‌اند نامزد دریافت اسکار شده‌اند.

هجدهمین دوره‌ی این جشنواره از تاریخ ۲ تا ۱۲ نوامبر برابر با ۱۱ تا ۲۱ آبان در شهر اوهای کالیفرنیای جنوبی برگزار می‌شود.

نویسنده مطلب: ادمین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *